Konsekwencje ubytków w szkliwie - Stomatologia

leczenie kanałowe jastrzębie

Do tego czasu na pewno każdy

Regularne kontrole u lekarza dentysty, a także samodzielne dbanie o higienę jamy ustnej to sposób na zdrowy uśmiech na wiele lat. Dentysta bada nasze zęby podczas wizyty kontrolnej, aby sprawdzić, czy jesteśmy zdrowi, czy też

Konsekwencje ubytków w szkliwie - Stomatologia leczenie kanałowe jastrzębie
trzeba u nas wykonać jakieś zabiegi mające na celu zapobieganie próchnicy, czy utrzymanie czystości zębów. Między innymi tym bowiem zajmuje się nauka, którą jest stomatologia. Zdarza się też tak, że z jakichś powodów trafiamy do stomatologa za późno, a wtedy konieczna jest ekstrakcja, czyli usuwanie jednego bądź nawet kilku zębów. Nie jest to jednak koniec planowanego leczenia, bo trzeba wykonać protezę, czyli sztuczną szczękę. A sztuczne uzębienie wykonuje się u protetyka, czyli osoby, której pracą jest wykonywanie sztucznego uzębienia. Ale większość z nas ma nadzieję zapewne na to, że na ten plan leczenia przyjdzie jeszcze czas za nawet kilkanaście lat. Do tego czasu na pewno każdy z nas będzie chciał dbać o swoje naturalne zęby. Bo chyba każdy z nas wie o tym, że im później się zbadamy, tym bardziej radykalne metody leczenia trzeba będzie zastosować.


Jak już powszechnie wiadomo problemy stomatologiczne

Prężnie poszerzający się przemysł cukierniczy oraz nieszczególne przywiązywanie wagi do kwestii zdrowotnych doprowadza do coraz większych problemów z naszym uzębieniem. W związku z powyższym, jedną z najbardziej doskonalących się na ten moment dziedzin medycyny jest właśnie stomatologia.
Jak już powszechnie wiadomo, problemy stomatologiczne dotyczą nie tylko osób dorosłych lub w podeszłym wieku. Przeciętny dentysta przyjmuje do swojego gabinetu coraz więcej młodzieży oraz dzieci w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym. Duża część społeczeństwa jednak nadal nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji, ani konsekwencji wynikających z nieodpowiedniego dbania o higienę jamy ustnej. Jak podają wyniki badań przeprowadzonych przez kampanię "9 milionów powodów", 57% osób po 40 roku życia korzysta z usług protetyka. Oznacza to, że ponad połowa badanych posiada braki w uzębieniu, które uzupełniane są za pomocą protez. Nietrudno zatem dojść do wniosku, iż praca dentysty za parę lat może być na wagę złota.


Podobnie zresztą jak protezy na implantach

Nieleczone i pozostawione same sobie braki w uzębieniu niosą ze sobą szereg niebezpieczeństw dla naszego zdrowia oraz estetyki jamy ustnej. Stomatologia jest przygotowana na radzenie sobie z takimi problemami. Specjalną dziedziną dedykowaną problemom z bezzębiem, brakiem w uzębieniu jest protetyka.
Leczenie protetyczne opiera się przede wszystkim na stosowaniu protez. One przyczynią się do wydatnej poprawy komfortu spożywania posiłku, wygląd zębów ulegnie znaczącej poprawie. Jednocześnie dobrze dobrana proteza przyczyni się do przywrócenia naturalnych rysów twarzy, uzupełnienie zatrzyma zmiany powstające w łuku zębowym.
Dentysta protetyk ma do zaproponowania swoim pacjentom kilka rodzajów uzupełnień. Do dyspozycji znajdują się korony oraz mosty. Te dwa typy należy zakwalifikować do uzupełnień stałych. Podobnie zresztą jak protezy na implantach. Do uzupełnień ruchomych zaliczane są protezy oraz niektóre protezy na implantach.
Leczenie protetyczne nie należy do tanich usług. Po zakończeniu zabiegów konieczne są regularne kontrole w gabinecie protetycznym. Wizyty powinny się odbywać przynajmniej raz na pół roku. Pod żadnym pozorem nie powinno się protezy naprawiać samodzielnie. Od razu należy umówić wtedy na wizytę w gabinecie protetycznym.